Besneeuwd tuinpad, voordeurstoep en trottoir, ze bezorgen me steevast een bezemgevoel. Meestal ben ik een van de eersten die aan het ruimen slaat.
Omdat ik vanmiddag een pakketje verwachtte bekroop me dat gevoel nog sterker en had ik vanmorgen de stoep extra geveegd en een stukje trottoir, je zorgt dat iemand heelhuids bij je voordeur aankomt.
Voor niets, een uur later lag er al een nieuwe laag sneeuw.
Daarna verscheen er een beetje zon, dun en waterig maar het was in ieder geval droog, optimistisch ging ik weer aan de slag.
Helaas, even later de zoveelste witte aanval. En telkens ettelijke centimeters, dus met grote halen aan de gang met die rotbezem tegen die rotsneeuw, me intussen .afvragend of dat nou echt voor de bezorger was of dat ik een idee fixe ontwikkelde: die stoep moet schoon….
Enfin.
Het kwam op tijd in orde. Voordat ik de bezemsteel aan barrels gooide en tegen de lucht vloekte.
Schone stoep, bezorger danste er soepel overheen en pakketje ook.
En toen had ik rust.
==