Een kennis kreeg een ziekte die niet vaak voorkwam. Noemde je de naam ervan, bleken er veel mensen mee rond te lopen.
‘O dat heeft mijn buurman ook.’ ‘Een meisje in de klas heeft er al jaren last van.’
–
‘O dat heeft mijn buurman ook.’ ‘Een meisje in de klas heeft er al jaren last van.’
–
Je koopt een nieuwe fiets in een bijzondere kleur, blij ga je ermee de weg op en plotseling kom je die kleur overal tegen.
–
–
De nieuwe baby krijgt een uitheemse naam. Heel apart, kenden we nog niet. Anderen wel, wisten verschillende kinderen op te noemen.
–
–
Je maakt het mee met allerlei onderwerpen, van een nieuw soort plant tot een afwijkend meubelstuk waarvan je denkt iets unieks te hebben.
(Een ander verhaal was een sullige vriend die opschepte met een knalgroen feestjasje en zich verkneuklelde op jaloerse blikken. Bleek het een rage te zijn, de helft van de feestelingen droeg er een.)

Vielen de dingen je niet eerder op, ben je zo met jezelf bezig dat je wereldvreemd wordt? Anderen herkenden dit ook en zijn toch niet allemaal gek? Verregaand egocentrisch?
Psychologisch zal het wel te verklaren zijn en het is geen wereldramp maar ik zou het jammer vinden als ik met een unieke geruite Ferrari de blitz wilde maken en eenzelfde tegenkwam.
=
=
Als je iets zelf hebt of doet sla je het op in je geheugen.
En dan kom je telkens weer tegen, mensen zijn vreemde wezens.
Een hond zal nooit een andere hond aan zijn halsband herkennen, eerder aan zijn geur.
Maar zie me ook niet aan andere staan te snuffelen. Hans
LikeGeliked door 1 persoon
En we blaffen ook niet. 🙂
Het geheugen, vreemd ding.
LikeLike
Mijn uniek geruite Ferrari blijft daarom ook veilig en onzichtbaar achter de garagedeuren.
Voorzichtige groet,
LikeGeliked door 2 people
Groot gelijk, je zou anderen op een idee brengen. ☻☻
LikeLike
Wat een leuk logje.
Je kan ook een trendsetter zijn. Of je denkt het te zijn…
Mijn dochter gaf ik een naam waarvan ik wist dat er niemand maar dan ook niemand zo heette in de streek. Na haar kwam de naam in zwang. De vriendin van mij, de kleuterjuf van mijn dochter, de zus van mijn collega… enz… kregen meisjes en gaven haar dezelfde naam als mijn dochter. De naam breidde uit als een inktvlek. Dat vond ik toen ook niet leuk. De naam is echt waar na haar helemaal in zwang gekomen. Ze heet Febe.
LikeGeliked door 1 persoon
Inderdaad een naam die niet veel voorkomt, toch ken ik hem. Waarvan weet ik niet. Afgeleid van Phoebe?
LikeLike
Ja, daarvan werd hij afgeleid.
LikeGeliked door 1 persoon
Je bent vast ook op andere gebieden een trendzetter.
Vrolijke groet,
LikeGeliked door 2 people
Absoluut niet, dat weet ik heel zeker.
LikeLike
Het was nooit mijn bedoeling een trendsetter te zijn, liever was ik iemand die niet opging in de kudde.
Vrolijke groet terug 😃
LikeGeliked door 1 persoon
Dat begrijp ik!
LikeGeliked door 1 persoon
Het is mij ook opgevallen….. soms is het net het begin van een nieuwe rage, andere keren hadden we er eerder waarschijnlijk geen oog (of oor) voor. Ik heb het altijd met pijntjes op kwaaltjes,vaak geen bijzondere dingen, maar als iemand mij iets verteld heb ik het vaak ook en soms krijg ik het kort daarna……sommige dingen kan ik mij inbeelden natuurlijk, maar vaak is het gewoon duidelijk, iets dat zichtbaar is bijv. Ik zeg het meestal niet eens meer, want het is raar.
Een rage is een raar ding….. soms zie ik iets dat ik leuk vind en ineens heeft iedereen het….. dan haak ik meestal af….heb ik het al dan maak ik er ook geen probleem van.
LikeGeliked door 1 persoon
Ik houd het op ‘er geen oog voor hebben’. Het is natuurlijk mogelijk dat je op een idee gebracht word. Het kan ook zijn dat meerdere mensen tegelijk iets opvalt, ontdekkingen komen ook verschillende plaatsen voor.
LikeLike
Oh maar daar heb je geen psychologen voor nodig hoor. Het is heel erg simpel. Iets wat niet eerder voorkwam, heb je geen aandacht voor, op het moment dat bewust wordt, dan zie je het ineens overal. Dat was voor mij voor het eerst met zwanger zijn bijvoorbeeld, zo zie je niemand zwanger, ben je het zelf, is half Nederland of de wereld zelfs ineens zwanger, hahaha
Is je dochter zwanger, wordt je oma, blijken er velen met mij geweest te zijn die in dat jaar ook oma werden.
Zo gaat het ook met namen, spullen of kleding of een plant. Je kende het nog niet, ineens komt het in je vizier en dan blijkt dat het er allang is. Het is eigenlijk alleen maar logisch.
X
LikeGeliked door 1 persoon
Zo zal het zijn, logica, heel logisch. 🙂
LikeGeliked door 1 persoon
In de kunstwereld zeggen de wijze mensen het ook… “Alles is al een keer gemaakt!” Dus doe je ding, zeg je daarmee. Ik heb geschilderd en ja zocht naar unieke onderwerpen, ik dacht, dit is er nog niet, ik zie het nooit! Sport… mijn dochter zat ooit op synchroonzwemmen… nou uh… google maar eens op schilder/art works sport… hahaha
LikeGeliked door 1 persoon
Dat ken ik van auteurs.
De volgende regel: ‘maar nog niet door mij.’ 😀
LikeGeliked door 1 persoon
Die ken ik dan weer niet.
LikeGeliked door 1 persoon
Het enige unieke dat ik bezit is mijn gezicht en dat mag ook verborgen achter zo’n mondmasker.
LikeGeliked door 2 people
Jammer, waarom geen doorzichtig plastic masker?
LikeGeliked door 1 persoon
Het bizarre is dat het niet alleen na-aperij of zo betreft. Op sommige ogenblikken heb ik de indruk dat een bepaald modeverschijnsel tegelijk in meerdere breinen ontspringt.
Wat namen van kinderen betreft is het wel meer een idee oppikken van een ander. Mijn nichtjes naam werd ook pas populair nadat ze in het lokale krantje had gestaan. Dat zou ik niet prettig vinden, het eerste vind ik bizar én intrigerend.
LikeGeliked door 1 persoon
Net als uitvindingen op meerdere plaatsen tegelijk gedaan worden.
Namen, zoals bij de dochter van Matroos. Daar doe je niets tegen.
LikeLike
Precies. Voor alle twee, zowel uitvindingen als de namen.
LikeGeliked door 1 persoon
Wie niet meegaat in een bepaalde trend blijft achter en wordt zonderling. Dus wie zijn kinderen Jan, Piet, of Geesje noemt hoort er niet bij. Wie nu nog en oranje auto koopt is een buitenbeen, wijde pijpen zijn ouderwets, en hippiegedrag zeer ongewenst in vertruttende tijden. Kortom, bewust of onbewust het zijn vaak trends. En dat is met namen toch vervelender dan met dingen. Dingen zijn op enig moment weg…die namen blijven….met een beetje goed geluk dik 80 jaar….
LikeGeliked door 1 persoon
Volgens mij niet altijd. Het overkomt je ook met andere dingen, dat ziektebeeld. Je zou denken dat mensen hun aandoening verborgen houden.
LikeLike
wie denkt iets uniek te hebben…
vergist zich allicht..
toch moet er ooit een “eerste” geweest zijn
LikeGeliked door 1 persoon
Dat moet wel, maar er kunnen meerdere ‘eersten’ zijn .
LikeLike
Een van mijn zonen heet Roel, gewone jongensnaam maar toch hoor je me niet al te vaak. Vandaag was hij bij de kapper: ze had die dag al 4 keer een Roel in haar stoel gehad 😀
LikeGeliked door 1 persoon
Hoe is het mogelijk,je kunt er geen peil op trekken. 😀
LikeLike